Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Veletrhy Gaudeamus Veletrhy Gaudeamus

Veletrhy Gaudeamus každoročně organizujeme v Brně, Praze, Nitře a Bratislavě. Jsou postaveny na mnohaleté úspěšné tradici od roku 1994. Cílem veletrhů je vytvořit místo setkávání zástupců vzdělávacích institucí z celého světa a jejich potenciálních studentů. Veletrhy poskytují platformu pro výměnu informací o možnostech pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání v České republice, na Slovensku i v zahraničí.

Veletrhy Gaudeamus každý rok navštíví více než 60% studentů maturitních ročníků z České republiky a Slovenska. Hlavní skupiny návštěvníků tvoří studenti 4. a 3. ročníků SŠ, středoškolští pedagogové a výchovní poradci, studenti vysokých škol a zájemci o celoživotní vzdělávání.

Mezi vystavovatele patří většina veřejných i soukromých univerzit a vysokých škol z České republiky i Slovenska. Dále VOŠ, jazykové školy, poradenské instituce i významné univerzity ze zahraničí.

veletrh Gaudeamus

czGAUDEAMUS Brno

Gaudeamus Brno je největším a nejvýznamějším z našich veletrhů. Úspěšná tradice značky Gaudeamus ze začala psát v roce 1994 právě v Brně. Gaudeamus Brno je neodmyslitelně spjat s brněnským výstavištěm, kde prošel zajímavým vývojem od dnešního kongresového centra až po největší výstavní pavilon v České republice, pavilon P.

Na Gaudeamus do Brna pravidelně přijíždí přes 30 000 návštěvníků ze všech krajů Česka i Slovenska. Studentům se zde představuje přes 400 vystavovatelů, včetně až 170 zahraničních. Veletrh je také významným místem pro setkávání středoškolských pedagogů a dalších odborníků z oblasti vzdělávání. Na podzimním veletrhu v Brně se jich v posledních ročnících schází přes 500.  

VÍCE O VELETRHU V BRNĚ

czGAUDEAMUS Praha

Gaudeamus Praha měl při svém založení v roce 2008 jasný cíl: přivést úspěšný koncept Gaudeamus blíže studentům z Prahy a ostatních Českých regionů. Veletrh v Praze začal svou cestu v historických Křižíkových pavilonech na Holešovickém výstavišti. V prvních ročnících veletrh pravidelně navštěvovalo 5 000 studentů.

Ve svém 8. ročníku, v roce 2015 se veletrh přesunul do moderního areálu PVA Expo v Praze - Letňanech. Přesun do nového areálu byl pro rozvoj veletrhu významným impulsem. Za šest let na Letňanském výstavišti se téměř zdvojnásobil počet návštěvníků i vystavovatelů. Prozatím rekordní ročník v roce 2020 navštívilo 13 000 studentů a pedagogů a na ploše přes 2 000 m2 se představilo 300 vystavovatelů.  

VÍCE O VELETRHU V PRAZE

skGAUDEAMUS Nitra

Gaudeamus Slovakia v Nitře přinesl v roce 2013 značku Gaudeamus na Slovensko. Umístění veletrhu na strategicky položené Národní výstaviště Agrokomplex, umožňuje vystavovatelům oslovit studenty ze všech regionů středního, severního a částečně i západního Slovenska. Gaudeamus Nitra je nejmenším z veletrhů Gaudeamus, ale i přes to je významnou platformou pro komunikaci českých i slovenských univerzit a vysokých škol se studenty z velké části Slovenska.

Veletrh každoročně hostí až 280 vystavovatelů a téměř 6 000 studentů, pedagogů a výchovných poradců. Navázání úspěšné spolupráce s veletrhem středních škol Mladý tvorca v roce 2019 je příslibem pro další rozvoj nejmenšího člena rodiny Gaudeamus.  

VÍCE O VELETRHU V NITŘE

skGAUDEAMUS Bratislava

Studentské veletrhy v Bratislavě mají již dlouhou a úspěšnou tradici. Od roku 1 997 se zde pravidelně konal veletrh studia, práce a kariéry Akadémia & Vapac Bratislava. V roce 2019 došlo ke spojení této úspěšné značky se značkou Gaudeamus. Pod názvem Gaudeamus - Akadémia Bratislava se na výstavišti Incheba Expo v tomto roce uskutečnil nový veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání.

Gaudeamus - Akadémia přinesl osvědčený koncept veletrhů vzdělávání, včetně všech zavedených doprovodných programů, i on-line nástrojů pro podporu výběru studia do Bratislavy. Veletrh byl velmi úspěšný již ve svém prvním ročníku, což potvrdila účast 350 vystavovatelů  a návštěvnost 9 300 studentů a pedagogů.  

VÍCE O VELETRHU V BRATISLAVĚ

Login